Vapa afrikane iku me g ushtin, ja sa gradë do të ulen t emperaturat sot dhe a do ketë shi

Vapa afrikane iku me g ushtin, ja sa gradë do të ulen t emperaturat sot dhe a do ketë shi

Vapa afrikane iku me g ushtin, ja sa gradë do të ulen t emperaturat sot dhe a do ketë shi

Shërbimi M eteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për ditën e martë. E hëna ishte me mot të kthjellët në të gjithë territorin dhe me t emperatura shumë të larta.Por ndryshe do të jetë dita e martë. Sipas SHMU, gjatë ditës së Martë kushtet meteorologjike marrin një kthesë të menjëhershme.

Deri në orët e mesditës moti pritet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave. Pas orëve të pasdites përsëri kthjellët. Për shkak të reshjeve të shiut dhe masave ajrore me origjinë veriperëndimore parashikohet dhe rënie e ndjeshme e t emperaturave në vlerat maksimale.

Leave a Reply