Vajza i festoi datëlindjen, Agron Llaka shkruan fjalë z emre për të: Je bota ime të kam ty!

Fqinjët u ankuan në polici për një bebe që q ante pa pushim, ajo çfarë gjetën i la me gojëhapur…

Fqinjët u ankuan në polici për një bebe që q ante pa pushim, ajo çfarë gjetën i la me gojëhapur…

“Bija ime Alkida….perpara 35 vjetesh kur ti erdhe ne jeten tone, mami te nxorri ne dritaren e maternitetit dhe me lote ne sy me tha se ti nuk ishe djale…por vajze…nuk te g enjej qe u gezova pa mase dhe mezi po prisja mo mentin te te kisha ne duart e mija, e kur te pata ne duar…jeta ime mori kuptim dhe ti ishe Bota ime….sa e bukur !

Dhe sot ti, 35 vjet…sa pak por dhe sa shume, e tani ste kam vetem bijen time, por te kam dhe shoqe, te kam nje keshilltare te vyer por dhe nje xhevahir, se me ke sjelle ne jeten time Adean, eshte dhurata me e bukur qe me ke bere. Le ti falemnderohemi Zotit per cdo dite dhe cdo vit qe jemi dhe gezojme e festojme bashke ! Gezuar bija ime Alkida !

Leave a Reply