U inf ektua me Covid-19/ Raportohet se Veliaj është nisur për kurim në Turqi: Ja gjendja

U inf ektua me Covid-19/ Raportohet se Veliaj është nisur për kurim në Turqi: Ja gjendja

U inf ektua me Covid-19/ Raportohet se Veliaj është nisur për kurim në Turqi: Ja gjendja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, është nisur për kurim më të specializuar pas inf ektimit me Covid-19. Lajmin e bën të ditur televizioni Ora dhe Ora News.

Mësohet se kryebashkiaku do të kurohet në spitalin Acibadem në Stamboll. Kujtojmë që kryetari i bashkisë njoftoi disa ditë më parë se ishte i prekur me vir usin Covi d-19 dhe gjendja e tij shëndetësore ishte e mirë.Nëpërmjet një statusi në rrjetin social, Veliaj inf ormoi se është izoluar në banesë dhe prej aty do vazhdojë aktivitetin e përditshëm të punës. “Miq, pas testit më njoftuan se dola pozitiv nga covid-19. Jam në gjendje të mirë shëndetësore, ashtu si edhe familja ime. Por, nga sot do të vazhdoj të punoj me të njëjtin përkushtim për Tiranën nga shtëpia.

Leave a Reply