Tërmet i fuqishëm lëkund Tiranën dhe Durrësin

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjenë pak momente më parë në Tiranë dhe Durrës.

Mësohet se magnituta ka qënë 4.5 çfarë konsiderohet e lartë.

Epiqendra e tij ka qenë në dertin Adriatik dhe rreth 38 km në veriperëndim të Tiranës, dhe 19 km në perendim të Mamurrasit.

Lëkundjet janë ndjerë të forta edhe në Durrës, Lezhë, Krujë e në rrethe të tjera të vendit.

Momentalisht nuk raportohet për dëme.

Leave a Reply