‘Tërbohet’ moti në Tiranë, shi e breshër në mes të qershorit (VIDEO)

Moti po bën ‘lojëra’ këto ditë qershori.

Ndonëse jemi zyrtarisht në stinën e verës dhe data shënon 11 qershor, kryeqyteti është pushtuar nga reshjet e dendura të shiut dhe breshërit.

Menjëherë, kjo është shoqëruar me ulje temperaturash.

Sinoptikanët parashikojnë ditë të paqendrueshme edhe në vazhdim ndaj, mirë është mos ta hiqni çadrën nga çanta dhe pushimet t’i planifikoni më vonë.

Rrebesh shiu në Tiranë!

Posted by Mega Shqip on Thursday, June 11, 2020

Leave a Reply