Tentuan të kalonin kurin, kapen 20 emigrantë, ja ku ishin fshehur

Tentuan të kalonin kufirin, kapen 20 emigrantë, ja ku ishin fshehur op.licia kufitare e Texasit, arriti te zbuloje mbrëmjen e djeshme 20 emigrantë që po përpiqeshin të kalonin kufirin për në SHBA, duke u futur nën rimorkion e një kamioni.
Mes 20 emigrantëve ishin edhe dy të mitur. Shefi i Patrullës, Austin Skero ndau imazhet e përpjekjes kontrabandë, që tregonte 18 të rritur dhe dy fëmijë të shtrirë njëri mbi tjetrin nën rimorkio.

Ende është e paqartë nëse femijet po udhëtonin vetëm, me prindërit e tyre apo me të afërmit e tjerë.
Mësohet se dy ditë më parë Kamala Harris, nënpresidentja, kishte njoftuar se do të vizitonte Meksikën dhe Guetemalën lidhur me çështjen e emigrantëve.

error: Alert: Content is protected !!