Të shkon në shpirt/ Fërgesë e ngrohtë me speca dhe hudhra, kjo është receta, të kënaq

Të shkon në shpirt/ Fërgesë e ngrohtë me speca dhe hudhra, kjo është receta, të kënaq

Të shkon në shpirt/ Fërgesë e ngrohtë me speca dhe hudhra, kjo është receta, të kënaq

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare.

E gatuar në mënyra të ndryshme në treva të ndryshme ajo shijon në mënyrë fantastike në të gjitha recetat e saj.AgroWeb.org ju sjell më poshtë një recetë unike dhe të veçantë të përgatitjes së fërgesës në furrë.

Një recetë e thjeshtë, e lehtë por me një shije perfekte, e cila padyshim do t’ju tërheqë nepsin dhe oreksin për ta provuar menjëherë.

4-5 kokrra domate

4-5 lugë gjizë

2-3 thelpinj hudhra (sasia sipas preferencës)

2-3 speca

Vaj Ulliri

Pak gjalpë të freskët

Kripë

Piper

Si fillim, AgroWeb.org ju udhëzon të pastroni me ujë të rrjedhshëm domatet dhe specat.

Specat prijini në rrathë të hollë ose në shirita.

Vendosni një tigan të madh në z jarr.

Më pas AgroWeb.org ju udhëzon të shtoni në të vajin e ullirit dhe specat.

Shtoni hudhrat e grira ose të shtypura dhe lërini bashkë të skuqen për pak duke i kaurdisur.

Domatet prijini në feta të vogla ose kubike. Sipas preferencës edhe mund t’i grini në formën e puresë

Leave a Reply