Të prekin shpirt këto pamje/ Makina u bë copa-copa, këta janë dy të rinjtë shqiptarë që u shuan në lule të moshës

Dy të rinj humbën j etën në aksin Shkodër-Hani i Hotit, ku u perfshine tre makina.

Ata janë identifikuar si Serxho Kuka dhe Eglis Delaj. Ngjarja ndodhi paraditen e djeshme ku pas për plasjes së mjeteve tip “Audi”, “Wolksvagen” dhe “Benz”, dy të fundit dolën jashtë rruge, ku “Benzi” në të cilin gjendeshin pasagjerë Serxho Kukaj dhe Eglis Delaj fillimisht u për plas me murin rrethues të një shtëpie, e më pas përfundoi në oborrin e saj.

Trupat e të rinjve nga dëm timi i mjetit mbeten të bl lokuar dhe u desh fillimisht ndërhyrja e një familjari me gjenerator dhe gur fresibël për të prerë llamarinat e “Benzit”, deri në mbërritjen e z jar rfikëses me disa minuta më vonë.

Dyshimet janë se dy nga mjetet e përfshira nuk respektuan rregullat e qarkullimit rrugor.

error: Alert: Content is protected !!