‘Ta shporrim n arkodiktatorin’/ Berisha thirrje shqiptarëve: Në 17:30 të gjithë në këmbë

Rreth një orë para nisjes së protestës së rradhës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe qytetarëve, e mbështetur edhe nga opozita, ish kryeministri Sali Berisha i fton të gjithlë ti bashkangjiten.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha fton shqiptarët që sot në ora 17:30 të ngrihen në këmbë kundër atij që ai e quan narkodikator.

“Shqiptarët sot ne ora 17:30 të gjithë në këmbë! Kundër Edvinit, vandalizmin e të cilit Europa e krahasoi me atë të Adolf Hitlerit dhe Enver Hoxhës!Ta shporrim ta shporrim na rkodiktatorin!”, shkruan Berisha në postimin e tij.

Leave a Reply