Sot hap dyert spitali i Fierit/ Rama jep premtimin e madh ‘Jemi gati t’u shërbejmë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim nga Spitali Memorial i Fierit, i cili është ndërtuar me don acione të
dhëna nga Turqia.

Pjesëtarë të skuadrës shqiptaro-turke janë shprehur të lumtur që janë pjesë e strukturës së këtij spitali, për t’iu shërbyer të
gjithë banorëve të jugut të vendit.

Rama tregon gjithashtu se spitali llon sot për fazën e parë në shërbim të qytetarëve dhe me disa nga pjesëtarët e skuadrës
shqiptaro-turke në Spitalin Rajonal Memorial të Fierit.

Që sot dhe nis për fazën e parë në shërbim të qytetarëve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama, transmeton si cdo here
ditorja.

error: Alert: Content is protected !!