Si të kuroni në kohë rekord infeksionet e veshit me një çorape dhe pak kripë

Si të kuroni në kohë rekord infeksionet e veshit me një çorape dhe pak kripë

Si të kuroni në kohë rekord infeksionet e veshit me një çorape dhe pak kripë

Përgjatë gjithë kësaj periudhe të vitit të gjithë janë prekur nga sëmundje dhe gjendje shëndetësore jo të mira. Një nga problemet shëndetësore më të përhapura në dimër është infeksioni i veshit.

Këto infeksione mund të prekin dhe veshin e mesëm. Simptomat janë të dhimbshme dhe në mjaft raste ka rrjedhje të dyllit nga veshi. Mënyra më e thjeshtë dhe më efektive për të trajtuar infeksionet e veshit është kjo që po iu sjellim sot.

Gjithçka ju duhet të bëni është të vendosni kripë të bardhë në një çorape.

Në një çorape shtoni 2 lugë gjelle kripë dhe më pas futeni në mikrovalë për 5 sekonda. Vendoseni çorapen mbi veshin që ju dhemb dhe lëreni për disa minuta.

Ngroheni sërish çorapen dhe vendoseni tek veshi. Të njëjtën gjë bëjeni disa herë rresht derisa dhimbja të kalojë.

Leave a Reply