Serbia ne kembe pas deklarates se Vjosa Osmanit sot per padinee ndaj Serbise! Ja reagimi nga..

Tani presidentja e Kosoves Vjosa Osmani ne konferencen per media qe pati ka folur per padine Serbise.Ajo u shprehe se ka dakordim me kryeministrin, Albin Kurti dhe krye parlamentarin, Glauk Konjufca per kete çeshtje.
Ne lidhje me kete deklarate, ka reaguar Qeveria e Serbise. I ashtu quajturi drejtor i Zyres per Kosove ne Qeverine e Serbise, Petar Petkovç ka komentuar deklaratat e lidereve te Kosoves.

Ai tha se Kosova nuk e ka as bazen e as mundesine zyrtare e ligjore per ta bere kete. Vjosa Osmani ose nuk deshiron dialog dhe permend kinse Prishtina jane te gatshem per bisedime per te shmangur paketet e bashkesise nderkombetare.
Ose eshte e pa afte per te kuptuar konceptin e politikes, eshte e qarte qe Prishtina nuk e ka as bazen e as mundesine zyrtare e ligjoree per ta padittur Serbine tha ai.

error: Alert: Content is protected !!