Serbët provokojnë në Mitrovicë të Veriut – “Kosova është zemra e Serbisë” (VIDEO)

Një incident ka ndodhur pak më parë në Mitrovicë, saktësisht tek Ura e Ibrit.

Një grup maturantësh serbë kanë shkuar pa paralajmërim në këtë anë të Mitrovicës dhe kanë hedhur fishekzjarrë në drejtim të zyrtarëve policorë.

Nga Policia e Kosovës kanë deklaruar se nga ky incident nuk raportohet për të lënduar.

“Një grup maturantësh afro 30-40 persona kanë shkuar tek Ura e Ibrit pa paralajmërim dhe kanë hedhur fishekzjarrë. Nuk raportohet për persona të lënduar, turma është shpërndarë nga policia. Do të shqiptohen masa kundërvajtëse”, ka thënë zv/komandanti rajonal i policisë, Besim Hoti.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet se maturantët kanë mbajtur me vete edhe flamujt serbë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!