Rusia zbardh telefonatën: Çfarë i kërkoi Lavrov Ramës për zgjidhjen e kr izës

Rusia zbardh telefonatën: Çfarë i kërkoi Lavrov Ramës për zgjidhjen e kr izës

Rusia zbardh telefonatën: Çfarë i kërkoi Lavrov Ramës për zgjidhjen e kr izës

Ambasada ruse në Tiranë ka zbuluar detaje nga telefonata mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergej Lavrov. Dy personalitetet diskutuan rreth kr izës që ka përfshirë Bjellorusinë, me popullin që refuzon të pranojë fitoren e Lukashenkos në zgjedhje, duke i konsideruar të vjedhura.

“Më 20 gu sht, me iniciativën e palës shqiptare, u zhvillua një bisedë telefonike midis Ministrit të Punëve të Jashtme të Federatës Ruse, Sergej Lavrov dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Kryetarit të OSBE-së, Edi Rama,” shkruan ambasada ruse. Rama, 30 minuta bisedë telefonike me Lavrov për krizën në Bjellorusi

Leave a Reply