Remzije Osmani : Ne diten kur kam shkuar nuse kan qene te pranishem 1 mije persona ..

Remzije Osmani : Ne diten kur kam shkuar nuse kan qene te pranishem 1 mije persona ..

Remzije Osmani : Ne diten kur kam shkuar nuse kan qene te pranishem 1 mije persona ..

Remzie Osmani është këngëtare shumë e njohur. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën “Lute lute nëna bijen”. Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti.

Këngëtarja e njohur dhe mjaft e dashur nga publiku, Remzie Osmani është ma rtuar në vitin 1992. Ajo sonte në emisionin “21 Gradë” të RTV21 foli rreth ditës së dasmës së saj. Këngëtarja tha se në atë ditë kur ajo ka dalë nga vetura si nuse, diku 1 mijë persona kanë qenë të pranishëm aty, shkruan rtv21.tv Remzie Osmani është e ma rtuar me Halil Hamzajn dhe së bashku kanë dy fëmijë, Hamzën dhe Riolën.

Leave a Reply