Rekord i zi, ja sa raste të reja në vendin tonë, 72 vetëm në këtë qytet

Rekord i zi, ja sa raste të reja në vendin tonë, 72 vetëm në këtë qytet

Rekord i zi, ja sa raste të reja në vendin tonë, 72 vetëm në këtë qytet

Ministria e Sh ëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur nga Covi d 19 dhe 140 persona janë konfirmuar pozitiv. Shp ërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 72 raste në Tiranë, 14 në Kavajë, 12 në Fier, 10 në Kamëz, 6 në Kukës, nga 4 raste në Krujë, Kurbin, Mirditë.

Nga 2 raste në Shkodër, Korçë, Elbasan, Tepelenë, Bulqizë, nga 1 rast në Durrës, Lezhë, Lushnje, Vlorë.Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 101 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3480, që nga fillimi i e pidemisë.Aktualisht ne spitalin Inf ektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 124 pac ientë të k onfirmuar pozitivë me Covi d-19, 18 pa cientë janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve të intubuar.

Leave a Reply