Reagon më në fund mjeku i njohur Pëllumb Pipero : Nuk kam qenë në Itali dhe për 3 ose 4 kam qenë në

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka reaguar pas lajmit, qe qarkulloi se ai ishte kishte ikur në Itali për t’u kuruar.
Mjeku me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet se e ka fituar bet ejën dhe se nuk ka shkuar në Itali, por ndodhet në zonën e Ramzës të zonës së Shkodrës, për të pushuar disa ditë.

Pipero ka falenderuar të gjithë ata që i janë gjendur pranë këto ditë të vështira, teksa u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm.
Postimi i plotë i Pëllumb Piperos:

Pas ditesh pritje, mjekimi ne kushte shtepie, kujdesi kolegesh, dhe interesimi e mbeshtetje pa fund nga miq, shoke, studente, qytetare, politikane, shtetare, dhe me dashurine dhe kujdesin e vecante te femijeve, bashkeshortes, e vecanerisht Miles, Klodit dhe Eneas, jam i “cliruar” nga kthetrat e vi. rusit,

Por ende me nevojen edhe per pak dite pushim e rikuperim, ndaj perkundrejt lajmit per klinika jashte vendit kam zgjedhur ajrin e paster te Razmes per 3-4 dite, dhe te Henen shpresoj te jem ne krah te kolegeve te mi te pa lodhur ne spitalin e sem. undjeve inf ektive!
Mirenjohje pa fund per te gjithe ju qe mu gjendet prane ndoshta ne nje nga bet. ejat me te veshtira te jetes time.

Do kemi kohe te flasim me gjate, t’ju pergjigjemi shume pyetjeve qe lidhen me rastet e reinf. ektimeve, por sidomos te inf. ektimit tim pas marjes se do. zes se pare te vaksines, qe natyrisht nuk eshte rasti i vetem, raportohen e jane ne studim mjaft raste te tilla ne bote.

Une jam nje prej atyre qe u inf. ektova, ndryshe e pesova! Por sigursisht fale do. zes se pare te va. ksines, studimet e provojne, e kalova me lehte sem. undjen.

Ndaj ju keshilloj te gjithve, te infektuar e sheruar, te va. ksinuar apo ne proces va. ksinimi, duhet ende shume kujdes, maska, distanca fizike dhe higjena jane dhe do te jene te domosdoshme deri ne fund te kesaj pand. emie!
Ende nuk ka siguri, ndaj ende duhet KUJDES! Ju kam ne zemer! Mirenjohje pa fund!

error: Alert: Content is protected !!