Rama ka sot ditëlindjen, por a e dini sa vjec mbush ai sot?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, sot feston ditëlindjen e tij. Pritet që këtë ditë ai ta kalojë me familjen e tij, bashkëshorten Linda dhe tre fëmijët.

Kjo ditë e veçantë për kryeministrin përkon edhe me festën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai ka lindur në Tiranë, në datën 4 korrik 1964 dhe sot mbush 56 vjeç. Nuk dihet nëse i kanë përgatitur ndonjë festë për këtë ditë, por mësohet se disa deputetë i kanë dërguar buqeta me lule në Kryeministrin dhe urime.

Pyetja që me të drejtë mund të bëjnë shumë prej shqiptarëve është nëse kreu demokrat Lulzim Basha do urojë kundërshtarin e tij politik Edi Ramën për ditëlindje.

Ndoshta mund të ketë shkëmbime mesazhesh personale, por në të tilla raste asnjëherë nuk bëhen publike.

Ajo që ne na mbetet të themi është të presim se çfarë mund të ndoodhë gjatë ditës,

Leave a Reply