“Qypni, atje! Zagarët e PDK-së”/ ‘Shpërthen’ Xhevdet Pozhari ndaj gazetarëve në Kosovë!

Gazetari dhe analisti politik, Xhevdet Pozhari, përsëri ka reaguar pas kritikave që mori ai, ku u raportua se bashkëshotrja e tij është emëruar në krye të bordit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Pejës, “Haxhi Zeka”.

Pozhari ksihte thënë se ajo më shumë se një dekadë është e punësuar si ligjëruese në Universitetin e Prishtinës.

E sot, Pozhari ka raguar përsëri ndaj gazetarëve të cilët i quan të PDK-së.

Ai i fyen duke i quajtur edhe zagarë.

Pozharit përmes një postimi në facebook, ka pranuar se ishte këshilltar i MTPT për një vit, në kohën kur Fatmir Limaj ishte ministër, por sipas ti, u largua nga aty pas kushtëzimit që të bëhet me PDK-në.

Ai tregon se në atë kohë duke filluar nga Baton Haxhiu e teposhtë kishin shkuar atë për të kërkuar “një koc me ua gjujtë me lëpi”.

Lexojeni postimin e Pozharit:

 

error: Alert: Content is protected !!