Po mblidhte kanaçe, policia shtrin në tokë me forcë qytetarin në Kombinat: Aman më lini…(Video)

Një qytetar i cili po mblidhte kanaçe gjatë natës është ndaluar nga policia. Ngjarja ka ndodhur në Kombinat dhe në videon e publikuar shihet sesi policët e shtrijnë në tokë me forcë anëtarin e komunitetit rom teksa ai i përgjërohet.

“Aman aman o të keqen, çfarë bën aman”, dëgjohet të thotë qytetari.

Video që po bën xhiron e rrjetit është publikuar nga Lëvizja Rinore Egjiptiane, e cila u kërkon llogari institucioneve se çfarë po bëjnë kur shohin pamje të tilla.

Ndërkohë që qeveritarët tanë synojnë integrimin ne BE 🤔🤷‍♂️I shikojnë këto gjëra Avokati i Popullit, European Union in Albania, U.S. Embassy-Tirana, CoE Office in Albania, OSCE Presence in Albania, Ambasada Gjermane Tiranë ??

Posted by Levizja Rinore Egjyptiane & Rome on Monday, May 25, 2020

Leave a Reply