Piva duhan për 20 vjet, i kisha mushkëritë c opë c opë/ Me këtë recetë i pastrova për një javë, mrekulli më vete

Piva duhan për 20 vjet, i kisha mushkëritë c opë c opë/ Me këtë recetë i pastrova për një javë, mrekulli më vete

Piva duhan për 20 vjet, i kisha mushkëritë c opë c opë/ Me këtë recetë i pastrova për një javë, mrekulli më vete

Sot të gjithë e dimë sa i rre.zikshëm është duhani dhe kjo shprehi e dëm.shme sigurohet që doktorët të kenë punë.

Pirja e duhanit ndikon te çdo qelizë e trupit dhe i dëmton funksionet vitale trupore.Në veçanti është tejet agresive për mushkëritë dhe shkencëtarët tregojnë se pirja e duhanit është arsyeja kryesore e zhvillimit të qelizave anormale të kan. ce. rit.Veç kësaj, prob. lemet respiratore, si bronkiti dhe astma, janë të lidhura ngushtë me pirjen e duhanit.

Ekspertët shëndetësorë rekomandojnë fuqishëm që ta lini duhanin sa më parë.

Megjithatë, nëse assesi nuk mund ta lini, ekspertët e mjekësisë alternative thonë se ekziston një recetë super efikase shtëpiake për pastrimin e mushkërive, e cila u ndihmon atyre që kanë mbi 5 vjet që pinë duhan.

Përbërësit:

–Dy lugë çaji shafran

– Rrënjë xhenxhefili

– Një litër ujë

– 400 gramë hudhra, të qëruara dhe prera

– 250 gramë pluhur stevia

Përgatitja:

Nxejeni ujin në një tigan. Shtojani 250 gramë pluhur stevia dhe posa të vlojë uji, shtojeni pjesën tjetër të përbërësve.

Zini për 5 minuta tjerë dhe ndaleni nxehjen. Lëreni produktin të ftohet dhe pastaj vendoseni në kavanoz dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorimi:

Konsumoni 2 lugë gjelle të këtij produkti në mëngjes para se të hani apo pini dhe 2 lugë tjera pasi ta keni ngrënë darkën.

VËREJTJE: Para se të përdorni receta të mjekësisë alternative, gjithmonë rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me doktorin, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE

Leave a Reply