Petulla me Ujë të Gazuar – Receta Unike dhe me Shije F antastike

Petulla me Ujë të Gazuar – Receta Unike dhe me Shije F antastike

Petulla me Ujë të Gazuar – Receta Unike dhe me Shije F antastike

Një r ecetë f antastike me shije të veçantë është ajo e petullave të përgatitura me ujë të gazuar.

Të mre kullueshme për mëngjes, por edhe në çdo kohë të ditës, e shoqërohen në mënyrë të mre kullueshme me mjaltë, me reçel a me djathra të ndryshëm.

Mësoni më poshtë nga AgroWeb.o rg recetën e thjeshtë të përgatitjes së petullave me ujë të gazuar të cilat me siguri do kënaqin nepsin dhe oreksin sapo t’i provoni.

PËRGATITJA E PETULLAVE ME UJË TË GAZUAR
PËRBËRËSIT
500 gr miell
4 lugë gjelle me vaj ullirit
20 gr maja birre
Kripë
400 ml ujë të gazuar
Vaj për skuqje

Leave a Reply