Nuk është soda e bukës, është një tjetër përbërës që do të bëj mrekulli në shëndetin tuaj, sidomos tek femrat

Nuk është soda e bukës, është një tjetër përbërës që do të bëj mrekulli në shëndetin tuaj

Nuk është soda e bukës, është një tjetër përbërës që do të bëj mrekulli në shëndetin tuaj

Niseshteja e misrit është një nga përbërësit më të rëndësishëm në kuzhinën e dikujt që pëlqen të gatuajë sepse përdoret si një trashës për supat, salcat dhe shumë receta të tjera.
Por nëse përdorimet e saj përfundojnë në ambientin e kuzhinës, ju po humbisni shumë. Shumë truke bukurie kanë si bazë niseshtenë e misrit, e si një produkt i lirë që nuk ju ‘vr et’ shumë xhepin, ia vlen ta provoni për këto që do të shkruajmë më poshtë.

Maskë anti-plakje

Përzieni 1/4 e filxhanit me niseshte misri, 1 të bardhë veze dhe 2 lugë qumësht. Aplikojeni këtë maskë në fytyrën tuaj dhe lëreni për 20 minuta ose derisa të jetë e thatë dhe fytyra juaj të ndihet e tendosur. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe përdoreni këtë maskë rregullisht për të parandaluar rrudhat e imëta.
Pastrimi i lëkurës nga qelizat e lëkurës

Mjafton të lagni pak fytyrën e me mollëzat e gishtave të lyeni lëkurën me pak niseshte misri. Për pesë minuta masazhojeni lëkurën me lëvizje rrethore e më pas lyeni lëkurën me pak mjaltë për një shkëlqim dhe çehre të gjallë.

Shampo e thatë

Nuk keni kohë për të bërë një dush, por flokët tuaj janë aq të yndyrosur, sa nuk mund të dilni dot ! Jepini zgjidhje këtij problemi duke spërkatur pak niseshte misri në flokë. Ky produkt do të përthithë të gjithë yndyrën e flokëve, por sigurohuni që t’i keni shkundur mirë flokët para se të dilni nga dera e shtëpisë!

Matifikoni buzëkuqët

I kuqi juaj i preferuar është shumë shkëlqyes?? Mjafton të spërkasni pak niseshte misri mbi buzë për një efekt mat që zgjat. Me gishta përhapeni niseshten në të gjithë sipërfaqen e buzëve që të mos duket njolla njolla e bardhë.

Kundra dje gieve të lëkurës

Keni kaluar shumë kohë në diell e tani lëkura ju dj eg? Përzieni niseshte misri me pak ujë e pastën homogjene aplikojeni në zonat e dj egura të lëkurës. Mbajeni për disa orë e më pas shpëlajeni lëkurën me ujë të vakët, ndajini me miqte keto receta teper efektive ne menyre qe te ndihmoni dhe ato qe te perdorin niseshten e misrit.

Leave a Reply