Nese po ju bezdis kolla? Ja cilat janë zgjidhjet natyrale

Nese po ju bezdis kolla? Ja cilat janë zgjidhjet natyrale Me temperaturat e ulëta, rishfaqet kolla si një nga simptomat
më tipike. Sidomos në rastet kur kolla është ende jo e thellë dhe nuk është bërë e rëndë, ju mund të provoni disa zgjidhje natyrale krejt ideale. Ka mjaft produkte apo bimë mjekësore që ju vijnë në ndihmë. Këto produkte janë mjaft të thjeshta për t’u gjetur madje mund t’i keni në shtëpinë tuaj.

Shurupi i Mjaltit Për përgatitjen e shurupit, nxehni për 2-3 minuta në një enë
metalike lëngun e shtrydhur të një limoni mesatar. Hiqeni nga zjaarrii dhe kalojeni lëngun në një tas duke shtuar një lugë  gjelle vaj ulliri ekstra të viirgjeër dhe një gjysmë gote uji me mjaltë. Përzijini mirë të gjithë përbërësit së bashku. Më pas kalojeni masën e përftuar në kavanoz qelqi të steriilizuaar dhe ruajeni në frigorifer. Merrni një ose dy lugë çaji për të kuruar kollën sa herë që ju bezdis dhe një tjetër lugë para gjumit.

error: Alert: Content is protected !!