Mos I Thoni Askujt, Por Uthulla Është Një Sekret I Sigurt Për Dobësim; Ja Se Si

Mos i thoni askujt, por uthulla është një sekret i sigurt për dobësim; ja se si

Uthulla është përmendur gjithmonë për aftësitë e saj në djegiien e yndyrave. Shumë studime kanë zbuluar se konsumi i uthullës së mollës lidhet me uljen e peshës, reduktimin e yndyrave në zonën e barkut dhe triigliceridet e ulëta. Disa studime të tjera kanë zbuluar se konsumi i uthullës së mollës para një vakti mund të reduktojë nivelet e larta të sheqerit në gj ak.

Lajm i mirë është se uthulla gjen përdorime në shumë pjata e u jep shije shumë ushqimeve duke na ndihmuar gjithashtu me uljen e masave të rrobave. Uthulla ka vetëm tre kalori për lugë gjelle. Këshillat më poshttë do t’ju tregojnë se si ta përdorni uthullën për të marrë më shumë kalori dhe për të përdorur më shumë perime në dietën tuaj.

Si fillim, kujdesuni që uthulla të jetë organike. Mund të zgjidhni uthull rrushi, shege, thane, molle, etj.

Mund ta përdorni në:

·Sallata

·Peshk

·Perime të pjekura

·Tek përgatitja e sanduiçit

·Tek fasulet dhe thjerrëzat

·Në gatimin e mishit të bardhë

Në disa ëmbëlsira gjithashtu mund të përdoret uthull balsamike

error: Alert: Content is protected !!