Mos i shtrydhni pikat e zeza/ Mbajeni mirë shënim këtë recetë, do t’jua zh dukë në 5 minuta

Mos i shtrydhni pikat e zeza/ Mbajeni mirë shënim këtë recetë, do t’jua zh dukë në 5 minuta

Mos i shtrydhni pikat e zeza/ Mbajeni mirë shënim këtë recetë, do t’jua zh dukë në 5 minuta

Pikat e zeza shfaqen ne lekuren tuaj pavaresisht se sa mire kujdeseni per lekuren tuaj. Ato jane shume te nderl ikuara dhe shpesh shfaqen ne kohen me te keqe te mundshme.Ne kete artikull do te lexoni disa ilace shtepiake te cilat mund t’ju ndihmojne per te he qur qafe keto pika te bezdisshme.

Vaj i pemes se cajit

Per te ndihmuar bakteret te dalin, ekspertet thone se ju mund te aplikoni kete vaj drejtperdrejt ne zonat e prekura. Ky vaj eshte i disponueshem si nje vaj esencial ose ne sapun dhe kremra te ndryshem.

Caj jeshil:

Kete here do e vendosni ne fytyre tuaj dhe nuk do e pini cajin jeshil! Caj jeshil funksionon si nje antioksidant i shkelqyer dhe ndihmon ne uljen e prodhimit te vajit te lekures tuaj. Masazhoni zonat e prekura per tre minuta duke perzier nje luge caj jeshil me nje lug uje.

Maske per fytyren:

Nje menyre shume e thjeshte per te zvogeluar pikat e zeza eshte perdorimi i nje maske natyrale. Metoda ideale eshte metoda e Dr.Bowe e cila perdore vetem te bardhat e vezeve. Vendosni te bardhen e vezes ne fytyren tuaj dhe me pas vendosni siper saj nje nape. Masken lereni per 20 minuta dhe me pas pastroni fytyren si zakonisht

Leave a Reply