Mjekët mahniten: Kjo përzierje natyrale ju shpëton nga anemia

Me fustan të bardhë/ Nusja shtatzënë humb jetën para se të shkonte në altar, dhëndëri s’duron dot dhe…

Me fustan të bardhë/ Nusja shtatzënë humb jetën para se të shkonte në altar, dhëndëri s’duron dot dhe…

Thuajini lamtumirë anemisë me këtë përzierje. Me tre lugë gjelle në ditë do të shtoni rruazat e kuqe dhe do të mbani hemoglobinën në nivelin e duhur, për të qenë të shëndetshëm.

Nëse hemoglobina është në nivele të ulëta, atëherë transferimi i oksigjenit reduktohet, gjë që shkakton anemi. Kjo përzierje natyrale do të rrisë nivelin e eritrociteve në gjak. Ka shije të mirë dhe sigurisht shumë efekte pozitive për shëndetin. Përbërësit: 200 ml mjaltë, 200 g arra, 200 g rrush i thatë, 200 ml lëng karote, 200 ml panxhar i kuq, 2 limonë.

Përgatitja: Lani mirë limonët, prijini në dysh dhe hiqjuani farat. Grijini bashkë me lëkurat dhe futini në një kavanoz. Shtoni mjaltë, lëngun e karotës dhe panxharit dhe përziejini mirë. Shtoni edhe arrat dhe rrushin e thatë, të grirë. Përziejeni përsëri. Do të përfitoni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme. Ruajeni në frigorifer.

Përdorimi: Hani 1 lugë gjelle para çdo vakti, tre herë në ditë. Një tjetër anë e mirë e këtij ilaçi është se nuk ka efekte anësore. Përkundrazi, do t’ju japë më shumë energji dhe pas dy javësh anemia do të përmirësohet dukshëm.

Leave a Reply