Mjaft Me Injeksiionee Të Dhiimbshmee Dhe Operaciione, Kjo Është E Vetmja Recetë Që Eleminon Variiçet (RECETA)

Mjaft me injeksiione të dhiimbshmee dhe operaciione, kjo është e vetmja recetë që eleminon variiçeet

Variiçeet janë zgjerime të veenavve të këmbës. Çdo venë mund të bëhet variikozee, por, ato që preken më shpesh janë venaat e gjymtyrëve të poshtme. Kjo, për shkak të qëndrimit të gjatë në këmbë i cili rrit presiionnin në venaat e këmbëve. Për shumë njerëz, venaat variikozee dhe vennat merimangë (një lloj i zakonshëm dhe më i lehtë i venaave variikozee ) janë thjesht një shqettësim estetik.

Variiçeet shfaqen tek të dyja gjinitë, por predispozitën më të madhe e paraqesin femrat, të cilat edhe e vuaajnnë më shumë praninë e tyre, prandaj ky artiikuull i kushtohet posaçërisht atyre.

Ju propozojm një recetë thjeshtë, por shumë efektive dhe të testuar më parë nga qindra gra. Për përgatitjen e saj ju duhen 10 karota të vogla, 500 ml uthull molle dhe 10 lugë gjelle me xhel aloe vera.

Fillimisht duhet të lani karotat dhe pasi t’i keni qëruar, grijini sa më hollë në rende. Vendosini mënjanë dhe filloni të hiqni nga bima e aloe veras, sasinë e xhelit të kërkuar më sipër. Mund të përdorni edhe paketime të gatshme me këtë lloj xheli, por këshillohet që të jetë një produkt i certifikuar dhe natyral.

Bashkoni Aloe veran dhe karotat dhe kalojini për 2 minuta në frulator derisa të krijohet një masë kompakte, në trajtën e puresë. Hidheni në një vazo qeqi dhe më pas shtoni uthullën e mollës. Përzieni kremin dhe lëreni në frigorifer për 24 orë. Aplikojeni çdo ditë në zonën ku keni më shumë venna variikozee. Lyejini fillimisht ato me uthull molle dhe më pas aplikoni kremin duke e masazhuar për 30 minuta. Më pas lani këmbët me ujë të ftohtë.

error: Alert: Content is protected !!