Meteorlogu i njohur : Ja se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Meteorlogu i njohur : Ja se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Meteorlogu i njohur : Ja se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Meteorologu Hakil Osmani, përmes një lidhjeje të drejtpërdrejt me studion e lajmeve në televizionin FaxNews, ka folur rreth situatës meteorologjike në vend në ditët në vazhdim.
Osmani dha një lajm të mirë për pushuesit në bregdet ku u shpreh se java e ardhshme do të jetë me mot të qëndrueshëm me temperaturat pritet të kapin vlerat maksimale 36-37°C.

Një lajm i keq vjen për pushuesit në zonat malore ku do të kemi një mot të paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje në disa pjesë të territorit të vendit.

“Edhe pse do të kemi dominim të kthjellimeve, në zonat malore do të kemi ndryshim të motit duke bërë të kemi reshje.

Leave a Reply