Mësojeni si do te jete moti sot, ja sa do të shkojnë temperaturat!

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në 17 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-3 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

error: Alert: Content is protected !!