Më në fund rikthehen ditët e freskëta, harrojeni plazhin deri në këtë ditë..

Më në fund rikthehen ditët e freskëta, harrojeni plazhin deri në këtë ditë..

Më në fund rikthehen ditët e freskëta, harrojeni plazhin deri në këtë ditë..

Pas diteve përvëluese të korrikut dhe fillim gushtit, më në fund do të kemi reshje shiu. Vranësirat e para priten mbrëmjen e së martës, një ditë kjo ku termometri sipas metoalb regjistroi temperaturën maksimale 38 gradë celcius.

Vranësirat do të vijojnë edhe gjate së enjtes ndërsa moti do të ndryshoje serish në fundjavë.Me ardhjen e vranësirave, temperaturat do të zbresin me 6 gradë por sipas meterologes së meteoalb Adiola Bani kjo do të jetë një situatë e përkohshme.Pas mesnatës priten vranësira edhe në Kosovë e në Maqedoninë e veriut ku do të ulen ndjeshëm temperaturat.

Leave a Reply