Mbeti pa shtëpi nga tërmeti/ Shqiptari invalid me lot në sy: Dua atë që…

Mbeti pa shtëpi nga tërmeti/ Shqiptari invalid me lot në sy: Dua atë që…

Mbeti pa shtëpi nga tërmeti/ Shqiptari invalid me lot në sy: Dua atë që…

Shefi i Kabinetit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, i është përgjigjur bashkisë Shijak, lidhur mbi rastin e qytetarit me aftësi të kufizuar pas shtëpi, Rasim Shehu, i cili sipas tij nuk kërkon lëmoshë, por atë që i takon. ‘Me nenen 86 vj ecare te pamundur per te ndihmuar, me gruan dhe motren e semure, vete invalid ku vetem ilacet i kushtojne 300-400 mije leke ne muaj, me borxhet per tu ushqyer qe po i marrin edhe ate pak fryme qe kishte, me nje shtepi te rrenuar nga termeti, me tualetin jashte ne qiell te hapur sic u shpreh vete me lot ne sy, rilindja thote u kemi cuar disa qese ushqime ndihme.

Rasimi e zhben te gjithe propaganden e ngritur per rindertimin me denoncimin per abuzimin e pushtetit dhe perfaqesuesve te saj lokal, qe i kane thone qe do jete i fundit i listes se atyre qe do perfitojne. Shqiptaret e kane te qarte se fondet per rindertimin nuk jane te edi rames dhe oborrit te tij te zhvatjes.

Ato jane leket e buxhetit te shtetit, te cilat duhet te shkojne aty ku ka me shume nevoje. Jane borxhet e dhena nga nderkombetaret per shlyerjen e te cilave do paguaj cdo shqiptar.

Leave a Reply