Maska Sekrete Japoneze..!? E Gjitha Qe Ju Nevojitet Eshte Tuli I Nje Domate..!? Do Te Zgjidhni Problemin Me Te Madh Te Femrave..!?

Maska sekrete Japoneze..!? E gjitha qe ju nevojitet eshte tuli i nje domate..!? Do te zgjidhni problemin me te madh te femrave..!?

Maska me domate, me e rekomanduara e dermatologeve per sezonin e veres. Ja se cfare trajton :

Domatet dhe perimet e tjera e marrin ngjyren e kuqe nga likopeni. Sa me e forte te jete ngjyra e kuqe aq me shume veti te fuqiishme kane antiioksidanntet e frutit apo perimes.

Asnje antiioksidannte tjeter nuk mund te konkuroje likopenin. Domatja eshte aleatje numer nje e lekurave te yndyrshme dhe e ruan lekuren nga plakja apo nga radiikaleet e lira. Ajo elem. innon qeliizat e vd. ekuura dhe pikat e zeza ne lekure pasi esht e pasur plot me aciide frutore.RUAJENiI RECETEN QE TA KENI GJITHMONE.

Domatja ngadaleson procesin e krijimit te rrudhave dhe rigjeneron qeliizat e demttuaraa nga rrezeet e demmshmee te diellit. Ajo ka aftesi purifikuese dhe riekuilibruese kurse perberesit qe ndodhen ne domate e pergatisin lekuren per ekspozimin ne diell. Aciiditetti i domates perthan ose e parandalon prodhimin e yndyres se tepert ne fytyre.

Merrni nje pjese te tulit te domates dhe pastrojeni nga farat dhe lekura. Me pas aplikojeni ne fytyre dhe mbajeni per 20 min. Maska ka efekt te menjehershem dhe eshte shume e thjeshte.

Nese doni te keni lekure te paster, te qarte dhe te bute atehere shtrydhni lengun e domates ne duar dhe lereni deri sa te thahet, me pas shpelajeni me uje te vaket.

Ne nje maske tjeter qe do ju tregojme do ju duhet te perzieni ne mikser nje domate te pastruar dhe purese i shtojme 4 luge gjelle miell dhe 2 luge kafe vaj ulliri. Me pas e aplikojme ne fytyre per 15 minuta dhe e shpelajme ,e hirdatojme si zakonisht

error: Alert: Content is protected !!