LAJMI MESNATES / Aks ident i rëndë në rrugën Prishtinë-Gjilan: Vd es një grua, lëndohen tre persona të tjerë

LAJMI MESNATES / Aks ident i rëndë në rrugën Prishtinë-Gjilan: Vd es një grua, lëndohen tre persona të tjerë

LAJMI MESNATES / Aks ident i rëndë në rrugën Prishtinë-Gjilan: Vd es një grua, lëndohen tre persona të tjerë

Një grua e moshës 82 vjeçare ka vdekur sot pas një aksidenti në rugën Prishtinë-Gjilan, teksa tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar.Lajmi është konfirmuar për Gazetën Metro nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi, i cili tha se aks identi ka ndodhur rreth orës 17:30.

“Sot, më 06.08.2020 rreth orës 17:30, policia është njoftuar për një aks ident trafiku (vet-aksident). Aks identi ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan (në fshatin Mramor). Njësitet policore të Stacionit Policor Graçanicë dhe të trafiku i janë përgjigjur njoftimit.”, ka thënë ai. Bajrami ndër të tjera shtoi se një grua 82 vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e lëndimeve të marra, teksa personat e tjerë janë dërguar në urgjencë në QKUK.

Leave a Reply