LAJMI FUNDIT: Ndërron jetëzyrtari i lartë i LDK’së

Ka ndërruar jetë ish-asamblisti i Lidhjes Demokratike tëKosovës në Prishtinë, Abit Kastrati.

Lajmin e ka bërë të ditur, ish-deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri. Aitha se kjo parti e ka humbur një veprimtar të madh.“Miku im i dashtun Abit, Vështirë qenka me shkru fjalëlamtumirëse për ty. Ike nga kjo botë, na le me pikëllim të thellëtë gjithë neve që kishim fatin të njohim. Punëtor i madh,atdhetar e i vendosur”.“Jam krenar, e i privilegjuar, që të kisha një ndërbashkëpunëtorët më të afërt për 30 vite. Jo më larg se para 4-5 ditësh të vizitova në shtëpi.

Edhe pse i lodhur u çmallëm menjëri tjetrin, e unë shpresoja të shihemi së shpejti”.“Familjes së dashtun Kastrati ngushëllimet e mia të thella, nëemrin tim, familjes time dhe Degës së LDK-së në Kodrën eTrimave. Humbëm një veprimtar, aktivist të madh dhe ishKëshilltar Komunal të Prishtinës”.“I lehtë të qoftë dheu i Kosovës që aq shumë e deshte.Lamtumirë miku im, Lamtumirë Biti jonë.

error: Alert: Content is protected !!