LAJMI FUNDIT: Aks ident tr agjik/ Makina del nga rruga, 5 të rinj h umbin jetën në vend

Aks ident tr agjik/ Makina del nga rruga, 5 të rinj h umbin jetën në vend

Aks ident tr agjik/ Makina del nga rruga, 5 të rinj h umbin jetën në vend

Pesë të rinj vd.iqën në një aks.ident të ndodhur gjatë natës në Castelmagno, në Valle Grana të Sipërme, në provincën e Cuneos. Ata po udhëtonin të gjithë me një Land Rover Defender 130 i cili, për arsye ende për t’u sqaruar ka dalë nga rruga, afër strehimit Maraman. Vik.timat janë shoferi 24-vjeçar dhe katër fëmijë midis 11 dhe 16 vjeç. Katër djem të tjerë u plagosën, dy janë në gjendje të rëndë.

Të gjithë janë hedhur jashtë nga automjeti i cili përfundoi rreth 200 metra larg rrugës.Viktimat janë të gjithë nga krahina e Cuneos dhe ka të ngjarë që ata të ishin me pushime me familjet e tyre në Luginën e sipërme të Granas. Disa të afërm mbërritën në vendin e përplasjes pas disa minutash.

Leave a Reply