LAJM I FUNDIT/ Shembet ndërtesa disa katëshe, dyshohet se një burrë dhe një fëmijë humbën jetën

Një ndërtesë apartamentesh në një lagje të klasës punëtore të Rio de Janeiro , Brazil, u shemb sot, duke vra rë dy persona.

Vendasit i thanë Reuters se ata dëgjuan një zhurmë të fortë, të ndjekur nga një zjarr, duke shkaktuar panik në rrethin e Rio da Pedra , në pjesën perëndimore të metropolit brazilian.
<

Më shumë se 100 zjarrfikës dhe anëtarë të tjerë të shërbimeve të sigurisë publike nxituan në vendin e ngjarjes. Një burrë, një grua dhe një fëmijë mbeten nën rrënoja , sipas autoriteteve.

Sipas një burimi të sigurisë publike, i cili nuk dëshironte të përmendej, pasi nuk lejohet të flasë me media, nga të tre, vetëm gruaja mbijetoi. ” Fatkeqësisht, ne i humbëm dy të tjerët “.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!