LAJM I FUNDIT/ Përfshihet nga fla’kët spitali Co’vid, raportohet për vi’ktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bagdad, ku 82 persona kanë hu’mbur jetën si pasojë e një z jarri që ka përfshirë spitalin ku po trajtoheshin pacientët me Co vid -19.

Sipas zyrtarëve, bëjnë me dije se si pasojë e z jarrit kanë mbetur të pl’agosur edhe 110 persona të tjerë.

Ngjarja ka ndodhur në spitalin Ibn al-Khatib në Bagdad, ndërkohë në vendngjarje kanë mbërritur zjarrëfikësit dhe forca të shumta policore.

“Ekipet e mbrojtjes civile janë ende në vendin e aksidentit, duke hetuar shkaqet që çuan në këtë zjarr, i cili shkaktoi humbjen e jetës së shumë pacientëve dhe shoqëruesve të tyre.”, sipas një deklarate të lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë i Irakut të Dielën më herët.

error: Alert: Content is protected !!