Ky djalë 5 vjeçar zgjohet pas një operacioni me askënd pranë tij, infermierierja i afrohet dhe e përqafon fort… E dhimbshme

Në një botë ndonjëherë të paqartë, është ngushëlluese të shohësh që aktet e mirëdashjes janë gjithmonë të zakonshme.

Në Shtetet e Bashkuara, një infermiere shau një fëmijë 5-vjeçar, i cili sapo ishte zgjuar nga operacioni me askënd përreth, deri sa të mbërrinte nëna e tij. Kjo histori prekëse na transmetohet nga kolegët tanë nga DailyMail .
closevolume_off

Little Slade Thompson, 5 vjeç, u shtrua në spital në Renovo, Pensilvani për kirurgji në bajamet dhe u zgjua i vetëm dhe u frikësua pas operacionit të tij. Për fat të mirë, një infermiere me zemër të madhe ishte aty për ta përqafuar derisa arriti e ëma.

Një gjest plot butësi
Kur vogëlushja Slade Thompson, një djalë 5-vjeçar, u zgjua nga operacioni në bajamet pa askënd nga ana e tij, ai bëri atë që do të bënte çdo fëmijë mosha e tij: ai kërkoi në mënyrë të dëshpëruar mami dhe i kërkoi ta shihte. Fatkeqësisht, ajo nuk ishte në gjendje ta shihte atë përpara se infermierët të merrnin shenjat jetësore të foshnjës për t’u siguruar që ai ishte mirë.

Djali i vogël që duhet të ketë ndier dhimbje fizike edhe pas operacionit të tij, por edhe shqetësim të madh emocional duke e gjetur veten të vetme iu drejtua Annie Hager për një ngushëllim të vogël: “Fëmijët në përgjithësi janë të frikësuar kur ata duke u zgjuar pas operacionit, ata kishin dhimbje dhe Slade dëshironte të shihte mamanë e tij, ”tha infermierja infermiere e Qendrës Mjekësore UPMC, Susquehanna Williamsport për DailyMail.

Përballë shqetësimit të tij, Annie nuk ngurroi për asnjë sekondë që ta përqafonte dhe e përqafoi fort derisa ai më në fund ra në gjumë. “Unë i thashë” është mirë, mamaja jote do të jetë këtu së shpejti “dhe ai tha” Unë me të vërtetë dua përqafim, a mund të më përqafosh? ” dhe unë u përgjigja ‘qartë’ ‘, vazhdoi infermierja.

Annie Hager më pas u fut në shtratin e djalit të vogël, i cili u përplas me të deri sa ra në gjumë.

Annie Hager

Menjëherë pasi Slade i vogël ra në gjumë, nëna e tij ishte në gjendje të bashkohej me të dhe ishte shumë i lëvizur për të parë infermierin që mbante fëmijën e tij. Përballë një skene kaq ngushëlluese, Layla nuk mund të rezistonte kundër nxitjes për të bërë një foto : «Unë arrita dhe ai po fle. Unë e pyeta: ‘A mund të fotografoj nga ju,’ dhe Slade duhet ta ketë dëgjuar zërin e zërit tim sepse u zgjua, “tha nëna.

Një miqësi e bukur
“Unë e kuptova menjëherë se ajo duhej të ishte nënë,” tha Layla Thompson. Layla kishte të drejtë sepse vetë Annie ka dy fëmijë.

“Infermierët paguhen të kujdesen për ne, jo të kujdesen për ne. Annie u pagua për të rritur shenjat e saj jetësore, për të mos e përkëdhelur atë. Ajo mund të kishte thënë ‘jo, nëna po vjen’. Por ajo nuk e bëri. Ajo e ngushëllonte “, tha nëna.

Slade

Pasi historia e saj me Slade të vogël u nda qindra herë në Facebook, Annie Hager tha: “Askush nga ne nuk e priste një reagim të tillë,” tha ajo.

Infermierja me zemër të madhe shtoi se ishte e lumtur që kishte qenë atje për djalin e vogël: «justshtë thjesht ngushëlluese të jesh në gjendje të jesh atje për fëmijët. Mirësia nuk kushton asgjë, kështu që pse të mos e ndajmë atë? ”Vazhdoi ajo.

Slat 1

Gjatë një vizite vijuese pas operacionit të tij, Slade vendosi të falënderojë “Miss Annie” për mirësinë e saj duke i ofruar asaj një tufë lulesh të bukura që ai kishte zgjedhur vetë. Annie u tërhoq shumë nga gjesti i djalit të vogël: “Ai më dha një përqafim të madh dhe unë fillova të qaj”, tha ajo.

Annie dhe Slade

Nga kjo përvojë e madhe lindi një miqësi midis Annie Hager dhe Layla Thompson të cilët gjithashtu vendosën të ribashkohen fëmijët e tyre gjatë verës.

Slade 2

Spitali: një vend i shqetësimit emocional për fëmijët
Spitalet janë një burim ankthi për të gjithë, por veçanërisht për fëmijët që ndonjëherë mund të gjenden edhe në një situatë shqetësimi emocionale nëse nuk kanë mbështetjen e nevojshme.

Prandaj, është thelbësore që të shoqërohet çdo fëmijë që duhet të shkojë në spital dhe t’i sigurojë ata sa më shumë që të jetë e mundur. Shtë gjithashtu e rëndësishme të mendoni për fëmijë që nuk kanë fat që të kenë familje për t’i mbajtur ata në spital ose për t’i qetësuar ata.

Të shkosh në spitalin e fëmijëve nuk kushton më shumë se disa orë të kohës sonë, por në të vërtetë mund të ndriçojë ditën për disa fëmijë që kalojnë ditët e tyre në një mjedis vuajtjesh, që ndonjëherë është armiqësore për ta.

Leave a Reply