Kremi i fuqishëm multifunksional i bërë në shtëpi që heq rrudhat tuaja në vetëm 7 ditë!

Kremi i fuqishëm multifunksional i bërë në shtëpi që heq rrudhat tuaja në vetëm 7 ditë!

Kremi i fuqishëm multifunksional i bërë në shtëpi që heq rrudhat tuaja në vetëm 7 ditë!

A e dini se lëkura është një organ? Megjithëse është jashtë organizmit tonë, lëkura konsiderohet gjithashtu si një organ dhe në fakt, më i madhi i të gjithëve.

Duke qenë jashtë organizmit, lëkura është shumë më e prirur se çdo organ tjetër, që të dëmtohet nga faktorët si klima, rrezatimi diellor, bakteret dhe toksinat e mjedisit. Kjo është arsyeja pse është jashtëzakonisht e rëndësishme të dimë sesi të kujdesemi mirë për lëkurën tonë.
Sot ne do t’ju tregojmë sesi të përgatisni kremin ​​tuaj të rrudhave në shtëpi, i për të ushqyer dhe rinovuar lëkurën tuaj në vetëm 7 ditë.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle vaj ulliri

– Një e verdhë veze

– Një lugë mjaltë

– Një lugë Vaseline

Përgatitja:

Për ta përgatitur këtë krem të shkëlqyeshëm kundër rrudhave në shtëpi duhet të shkrini vazelinën dhe ta vendosni në një tas. Shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni mirë derisa të merrni një masë homogjene. Lëreni kremin ​​për tre minuta në fytyrë, pastaj hiqeni atë me pambuk dhe në fund lani fytyrën me ujë të ftohtë.

Aplikojeni këtë krem ​​çdo ditë në fytyrë dhe pas një jave lëkura juaj do të bëhet më e bukur, e pastër dhe shumë më e re!

Leave a Reply