Keni pudër bebesh në shtëpi? Merreni dhe përdoreni, me të mund të bëni çudira

Keni pudër bebesh në shtëpi? Merreni dhe përdoreni, me të mund të bëni çudira

Keni pudër bebesh në shtëpi? Merreni dhe përdoreni, me të mund të bëni çudira

A jeni një nga ata njerëz që mendojnë se pudra e be.beve është vetëm për fosh. njat dhe këmbët e dje. rsitur? Kur të mësoni më poshtë të gjitha përdorimet e këtij produkti, do të kuptoni se sa shumë keni humbur.

U shton volum qerpikëve.Përpara se të lyeni qerpikët me rimel lyejini me pudër. Kjo do u japi qerpikëve volum.Shthurja e bizhuterive

Nëse një varëse ju është ngatërruar me bizhuteritë e tjera dhe nuk i shthurni dot, hidhni pak pluhu pudre dhe do e keni më të lehtë .

Përdoreni si shampo të thatë

Përdoreni këtë truk kur flokët tuaj janë me vaj dhe të yndyrshëm dhe nuk keni kohë për një dush. Pluhurosni flokët me pudër, masazhoni lehtë skalpin e më pas krihini me kreher. Flokët nuk do të jenë më të vajisura.

Heq yndyrën nga rrobat tuaja

Për të hequr njollat e yndyrës, hidhni pak pudër dhe ushtroni pre.sion derisa njolla të thahet.

Rifreskoni çarçafët duhet i pudrosur. Kjo do u japë një aromë të këndshme dhe freskinë e munguar.

Shkëlqen veshjet e lëkurës.

Zbut gëzofin e kafshëve

Hidhni pak pudër dhe masazhoni lëkurën e kafshës suaj. Është e rëndësishme mos t’ia hidhni në sy dhe në hundë.

Përpara se të dep iloheni pudrosni lëkurës. Kjo e bën procesin e dep ilimit më pak të dhim bshëm dhe e lë lëkurën tuaj të butë dhe shumë më pak të irr ituar dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE

Leave a Reply