Jeni lodhur kot gjithë këtë kohë/ Ja si t’i shëroni thembrat e plasaritura me këto produkte që i keni në dollapin e kuzhinës, kaq e lehtë është

Jeni lodhur kot gjithë këtë kohë/ Ja si t’i shëroni thembrat e plasaritura me këto produkte që i keni në dollapin e kuzhinës, kaq e lehtë është

Jeni lodhur kot gjithë këtë kohë/ Ja si t’i shëroni thembrat e plasaritura me këto produkte që i keni në dollapin e kuzhinës, kaq e lehtë është

Këmbët janë një ndër pjesët e trupit që tregojnë shumë për personalitetin tuaj. Ndaj, është jashtëzakonisht e rëndësishme t’u kushtohet vëmendje atyre. Ne shpesh tentojmë të injorojmë këmbët tona dhe rezultatet janë këmbë të thata dhe thembra të plasaritura.
Vaji i livandos është i njohur për vetitë shëruese për shumë sëm. undje të lëkurës. Ky vaj esencial shëron poashtu ka veti të fuqishme antiba. kteriale që trajtojnë në mënyrë efektive infe. ksio.n.et e lëkurës.

Vaji i mentes i bën gishtërinjtë më të çlodhur dhe këmbët e përthithin atë shumë mirë. Vaji i kokosit rekomandohet si një agjent freskues për lëkurën tuaj. Ai shëron inflamacionet e lëkurës dhe ka efekte shumë qetësuese në trup.

Përbërësit:

1 gotë kripë

1/3 gotë vaj kokosi

10 pika vaj mente esencial

5 pika vaj livando

Udhëzime:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një tas qelqi ose qeramike. Merrni rreth 1 lugë gjelle nga kjo përzierje dhe hidheni mbi secilën këmbë. Masazhojini ato ngadalë duke u kushtuar rëndësi të veçantë zonave të thata dhe thembrave të plasaritura.

Këtë mund ta bëni pak para se të flini, sepse i qetëson në një masë të madhe këmbët, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE .

Leave a Reply