Ja si do jete Moti! Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në vendin tonë..

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët në Kosovë dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.Gazeta Sinjali

error: Alert: Content is protected !!