ITALI/ Konrmohet Lajmi i Shumëpritur, Ja çfarë do Ndodhë nga e Hëna..

ITALI/ Konfirmohet Lajmi i Shumëpritur, Ja çfarë do Ndodhë nga e Hëna

Referuar statistikave, bilanci italian i pandemisë flet për një rritje të lehtë të të infektuarve, që nga 13844 shkojnë në
16232.

Sipas statistikave nga organet shëndetësore italiane, 22 mijë persona janë të shtruar në spitalet italiane, 3 mijë prej tyre në terapi intensive, ndërkohë që në rritje nga dje duket edhe niveli i pozitivitetit, me 4.4%.

Lombardia mbetet rajoni më i god’itur, i ndjekur nga Veneto, Kampania dhe Emilja Romanja.

Nga e hëna në vendin fqinj hapen restorantet dhe baret në hapësirat e jashtme, ndërkohë që hapen edhe pishinat,
ekspozitat, muzetë kinematë dhe teatrot.

Për qendrat tregtare duhet të pritet 15 maji dhe palestrat nga 1 qershori.

error: Alert: Content is protected !!