Histori Të Jetës/ M’tha “Nëse ndahem a jom e sigurt te ti” i thash “Po”, i tha “E du tjeter kënd” dhe u nda prej tij por…

Histori Të Jetës/ M’tha “Nëse ndahem a jom e sigurt te ti” i thash “Po”, i tha “E du tjeter kënd” dhe u nda prej tij por…

Histori Të Jetës/ M’tha “Nëse ndahem a jom e sigurt te ti” i thash “Po”, i tha “E du tjeter kënd” dhe u nda prej tij por…

– Jam nje djal 30 vjeqar. Po hi ntem fill jom ra ni gjendje qe sjom ka kom zgjidhje qa me bo. E takova nje femer rastesisht ne zvicer dhe nisem bisedat, nisi pelqimi po qe ne momentin e par takinit ton un ndjeva diqka te veqant per at femer.

Ishe aq e but aq e ndjeshme aq e sinqert sa qe ajo ishte definitiv ajo femra qe e kisha kerkuar krejt jeten. Para saj kom pas shum lidhje e ka pas rast kom nejt me ni femer deri 4 vjet a 5 po dmth sjom dashuru nto. Se gjithmon isha ne kerkim nje femre qe sdisha me pershkru por kur e takova ket defintiv mu hap zemra edhe e kuptova qe qa jom kon ka lypi krejt jeten. Ram ne dashuri dike aq bukur mu sjell sa qe specail ishte per mu. Ishte femna ma e veqanta qe e kom njoft. Pasi qe dulen dy her me tregoj qe ishte e fejuar me nje person. Dhe ishim shum te sinqert.

Aq te lumtur qe ishim aq bukur u ndishim bashk sa qe u dallojshim nga gjith njerzit per buzqeshjen qe kishim prej lumturis. Secilen dit e ma shum duke u dashuru pas 6 muaj ja nisem me bo bised temen se qysh me qen bashk e kshtu. Tu shkemby deshira bashk qe medojshim qe sna realizohen. Duke then njeri tjetrit qe veq zoti muj bon mrekulli dhe mu bo bashk un ti. Dhe kjo me pat then nese ndahem a jom e sigurt te ti un thash po. Erdhi puna kjo tregoj tha e du tjeter kon edhe u nda. Edhe erdhi te un ja nisem bashkjeteses. Bashk u gzum qe u bom bashk po kishim disa probleme.

Dmth na me fjal u martum at dit qe erdhi ajo. Pa deshmitar as kunor asgje e kishim dashurin shum te paster. Se qka ndodhi pasi u martum qa na ndryshoj diqka qa linden disa dyshime te kotaa as vet se di.un para ksaj kom pas nje lidhje qe menxi jom shkeput qe ka shku gjithkah per mem bo mu martu tu shku neper faltor e gjithkah. I kallxova ksaj qe e dojsha historin edhe e kuptoj edhe aq shom.kom.pas besim ne ket qe u martova sa qe skom pas kurr besim te dikush sa te kjo.qdo fjal qe ma jepke e majke ashtu qysh me thokkee. Perfecte u kin problemi esht qe.

Mu sdi qa em.gjet me hin do mendime te kqija do dyshimee qe tash i kom kuptu sa keq jom kon ne at koh mas 3 muj martes ja nisen problemet disa dyshime disa kontrrolla te mijat ndaj saj disi mu tekshin disa provikime te kita qe su duft as si ka meritu. Edhe kur isha ngat saj mu bo ni situat qe un e nalltrretojsha kot e kom.rre oer do sene kota shemull veq si ska mujt ni minut ke ma qel tekin a diqka. Edhe i kom ra pishmon shum. Un jom.kon problem me mashqi jo me femra mashqi ska mujt kurr kush me ma prish. Se nashra thuni e ki maltretu ni femen un se kom.mar.me maltretu kalloxva qe u kon femna ma e veqanta te un. Po un kur edu dikon edu veq per veti edhe kurr spres me gabu aj person.

E ajo kurr ska gabu po un me vishin do mendinee palidhje sikir me pa pas sehire a ku me dit qa 1 vit na ka shku keq lunturi e dashuri amo qito.probleme qe ja bona asej qito trripa e gerditen prej meje. Un tana senet i kom kuptu prej janarit un ja nisa mi lon ato sene me ndryshu tani kjo mi perseritke i kan met fiksim un e kutpova qe gabime sdeshta me kon jeta jon me asi gabime pot ash qato gjeste jon ra edhe ksej ja kan hup shpresar e ondrrat me mu.kem pas aq ondrra shpresa plane per jeten ton sa qe ra diqka na ndryshoj jeten. Un ka du mi trregu qe sjom ai person qe me ka njoft ne ato situata te kqija qe sjon ai burr qe du me rre grun qe sjom ai qe du mja bo grus jeten zi.un jom qaj burr qe du mu ni gruja krenare.me.mu jom qaj qe du me mbeshtet du me perkrah edhe du ne realizu qdo onderr me to.krejt ndrysh kom.paa.me.jetu me.to po ran qato sene e ngelem ne qato sene.

Un tash perdit ka i thom tu fol shum.jom.me to qe mja bo ye kuptushme qe harri st.kalume ajo ma permen ju ka bo fiksim.edhe veq qaty tash u kap edhe nxerr protexte un spo du me oa ket.gjendje spo du mu kallxu ajo e ult para meje se ka vler te un. Hala jena bashk amo gati ndarje jem se asej ju ka fiksu po thot ti je qaj ti sndrhshon ma mir mu nda nina e strresavt nina e lodht me ty nina e izolune. En fakt as se izoloi munina me.kuptu me.gjitha forcat jom.ka e duroj me.e.pshtu lidhjen po ajo aa bohet mir. Veq kur ndrshon tap rrap. Sdin tjeter san veq thot ti je qaj ti je qaj. Veq qito sene kalume i fol kurgjo sfol.per.plane per te adhmen per tashmen.

Dmth na qe 6 muj jem ka perlahem vea per.te.kalumen gati ne ndarje jem se sjen ka munem.me dal.prej asej teme.un i thash falma met vertet se ekom fal edhe un shum sene falma. E harro e hde tja nisjm.jetes qysh e kem endrru sa e nisim veq ndodh diqka edhe perlahem aq shum sa qe menxi folim tani bashk.qysh me e nxerr prej ksej situate un ka ninher po.menoj mos na ka bo ose i ka bo dikush mos me mujt un per qita ka e mbroj lidhjen e ka luftoj se tana kan zgjidhje po jo menjejer te ndarja un ka.munona qysh me mujt me nxerr prej asej sjmituate depresioni e kti strresi kto paranoja qe ju kan kriju se sdu ne humb as sdu mja qu jeten dom se edu ajo so ka edin se nese e harrin te kalumen qe ja kom bo skom.me.lendu mo se nuk.emom.dit qe hin kaq depresion kaq paranoja qe i kom piskat e kom rre ka ni her po un veq ka du.

Mja jep lumturin qe e ka endrru po ajo so kam.len qysh me nzerr prej ksej situate. Sdu me humb grun qe kem bo sakrific e qmos me kon bashk ajo ka lon shum sene per mu edhe un. Ajo so ka e din se un per tmir kom fol e jom munu! Kaloni mir

Leave a Reply