Formacioni se si mund të luajë Pirlo te Juventusi në edicionin 2020/21..!!!

Formacioni se si mund të luajë Pirlo te Juventusi në edicionin 2020/21..!!!

Formacioni se si mund të luajë Pirlo te Juventusi në edicionin 2020/21..!!!

Andrea Pirlo po tenton që të bëjë disa ndryshime në formacionin e Juventusit me të filluar aventurën në muajin shtator.

Mesfushori legjendar fillimisht e mori drejtimin e skuadrës U23 të Zonjës së Vjetër, por Maurizio Sarri u shkarkuar dhe shansi i artë për të erdhi.Duket se Pirlo do të ndërtojë një skemë të re te kampioni i Serie A me tri transferime të reja, mirëpo pa Paulo Dybalan.Sipas mediave në Itali, La Joya do të largohet nga Zonja e Vjetër, pasi nuk është në planet e klubit dhe të trajnerit.

Në fazën e sulmit, Cristiano Ronaldos pritet t’i ndihmojnë në rast të transferimit, Arkadiusz Milik i Napolit dhe Dejan Kulusevski që tashmë është i blerë.Juventusi po ashtu po tenton të transferojë edhe Iscon nga Real Madridi, që do të ishte mbështetje për treshen në sulm.Në mesfushë do të ishte arthur Melo i transferuar nga Barcelona dhe Rodrigo Bentancur.

Katërshja në mbrojtje përbëhet prej Alex Sandron, Giorgio Chiellinit, Matthijs de Ligt dhe Juan Cuadrados, gjersa në portë gjendet i paluajtshmi, Szczesny.

Leave a Reply