E përzgjodhi shtëpia e madhe e modës/ 18-vjeçarja me sindromën down të lumturon jetën me mesazhin e saj: Edhe shpirti është i bukur

E përzgjodhi shtëpia e madhe e modës/ 18-vjeçarja me sindromën down të lumturon jetën me mesazhin e saj: Edhe shpirti është i bukur

E përzgjodhi shtëpia e madhe e modës/ 18-vjeçarja me sindromën down të lumturon jetën me mesazhin e saj: Edhe shpirti është i bukur

Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së përsosurës.Shtëpia e modës Gucci përballet shpesh me kri tika sa i përket zgjedhjeve që bën për të përfaqësuar të bukurën.

Ditët e fundit një tjetër imazh i kësaj kompanie lider është edhe 18-vjeçarja, Ellie Goldstein e cila punon si modele në kompani të ndryshme, transmeton KultPlus.

Ajo është me të vërtetë e bukur dhe jo vetëm për t’u parë. Vajza me sindromën Down përcjell vetëm pozitivitet me buzëqeshjen e saj të ëmbël.

Imazhet e Ellie postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram kanë arritur plot 863 mijë pëlqime, që tregon se 18-vjeçarja është pëlqyer shumë nga shikuesit.

Leave a Reply