E ka thënë një doktor i njohur/ Hani 7 ditë rresht kastraveca dhe do më kujtoni, do shpëtoni nga ky problem i madh

E ka thënë një doktor i njohur/ Hani 7 ditë rresht kastraveca dhe do më kujtoni, do shpëtoni nga ky problem i madh

E ka thënë një doktor i njohur/ Hani 7 ditë rresht kastraveca dhe do më kujtoni, do shpëtoni nga ky problem i madh

Keni dëgjuar ndonjëherë për dietën me kastravec? Shumë dietologë shprehen se kjo dietë është ndryshe nga dietat e tjera pasi është e shëndetshme dhe nuk i bën ke.q organizmit per me teper ju hidraton dhe pastron trupin tuaj ne teresi. Më poshtë ndiqni dietën si funksionon :Mëngjesi: Mbështetësit e këtij regjimi rekomandojnë konsumin e 200 gramë kastravec bashkë me kos me pak yndyrë në mëngjes. Nëse jeni sërish të uritur mund të hani disa feta mollë ose pjeshkë.

Dreka: Dreka është vakti kryesor i ditës, ndaj në këtë vakt duhet të hani një fetë bukë të thekur dhe një sallatë të pasur me kastravecë. Për alternim, në ditë të tjera mund të konsumoni edhe dy patate të ziera dhe 300 gramë fruta të freskëta. Sa i përket pijeve të lejuara, ekspertë thonë se mund të pini kafe dhe çaj pa sheqer.

Një recetë tjetër e përshtatshme për vaktin e drekës është përzierja në sallatë e fetave të kastravecit me dy vezë ose 150 gramë peshk ton ose me 2 feta me bukë gruri. Këto të fundit duhen konsumuar veçmas fetave të kastravecit.

Në mes të vakteve mund të konsumoni lëng kastraveci me xhenxhefil, mollë, bajame dhe spinaq. Të gjithë këto përbërës mund të përzihen në mikser dhe më pas lëngun e trashë ta pini. Ky lëng mund të pihet sa herë të dëshironi gjatë ditës.

Darka: Gjatë darkës ju mund të konsumoni vetëm një sallatë frutash për sa kohë nuk e kalon sasinë e 300 gramëve. Do të vëreni ndryshim për rreth 7 ditë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIP

Leave a Reply