E FUNDIT/ H umbin jetën 3 p acientë nga koronavirusi në vend

E FUNDIT/ H umbin jetën 3 p acientë nga koronavirusi në vend

E FUNDIT/ H umbin jetën 3 p acientë nga koronavirusi në vend

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot 3 h umbje jete nga koronavirusi në spi talet Covi d. Fatk eqësisht, nuk e kanë fituar dot b etejën me s ëmundjen në dy spi talet Covi d, pavarësisht përpjekjeve të mj ekëve 2 qytetarë nga Tirana, një 64 dhe një 78 vjeçar dhe një 82 vjeçare nga Elbasani.

I lartë vijon të mbetet edhe numri i rasteve të reja. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 120 persona, ndërsa janë kryer 626 testime për të dyshuar të pr ekur. Aktualisht ne spitalin Inf ektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 125 pac ientë të konfirmuar pozitivë, 15 pac ientë janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve të intubuar.

Leave a Reply