Duhet vetëm që 7 ditë rresht të hani tranguj të freskët dhe do shpëtoni ky problem që të nxin jetën: Provojeni!

Duhet vetëm që 7 ditë rresht të hani tranguj të freskët dhe do shpëtoni ky problem që të nxin jetën: Provojeni!

Duhet vetëm që 7 ditë rresht të hani tranguj të freskët dhe do shpëtoni ky problem që të nxin jetën: Provojeni!

Keni dëgjuar ndonjëherë për dietën me kastravec? Shumë dietologë shprehen se kjo dietë është ndryshe nga dietat e tjera pasi është e shëndetshme dhe nuk i bën ke.qorganizmit per me teper ju hidraton dhe pastron trupin tuaj ne teresi.

Më poshtë ndiqni dietën si funksionon : Mëngjesi: Mbështetësit e këtij regjimi rekomandojnë konsumin e 200 gramë kastravec bashkë me kos me pak yndyrë në mëngjes. Nëse jeni sërish të uritur mund të hani disa. Dreka: Dreka është vakti kryesor i ditës, ndaj në këtë vakt duhet të hani një fetë bukë të thekur dhe një sallatë të pasur me kastravecë. Për alternim, në ditë të tjera mund të konsumoni edhe dy patate të ziera dhe 300 gramë fruta të freskëta.

Sa i përket pijeve të lejuara, ekspertë thonë se mund të pini kafe dhe çaj pa sheqer. Një recetë tjetër e përshtatshme për vaktin e drekës është përzierja në sallatë e fetave të kastravecit me dy vezë ose 150 gramë peshk ton ose me 2 feta me bukë gruri.

Leave a Reply